01A - A bolo svetlo!

Lightfinger stroskotal do mora, a ty sa musíš zachrániť. Zisti, čo sa to do pekla stalo.

 

Vypadni do pekla odtiaľ!

Do rakety rýchlo preteká voda. Preberáš sa na sedadle po pás vo vode. Celá posádka je mŕtva. V lodi je tma, stroskotal si totiž v noci. Na zemi bliká malá baterka. Zober ju do ruky, aby si si mohol svietiť. Dostaň sa k dverám. 

Na otvorenie potrebná Sila 1.

Po otvorení dverí sa do rakety valí voda. Niektoré veci z lode začnú stúpať na hladinu. Vyplávaj von z lode. Dostaň sa na hladinu skôr, ako ti dojde kyslík.

Keď vyplávaš na hladinu, musíš nájsť niečo, čoho sa môžeš chytiť. Keď nájdeš vec, ktorá ťa udrží, stratíš vedomie.

 

Preberáš sa znova až na súši. Je neskorá noc, vedľa teba leží tvoja baterka, ktorá občas zabliká.

Na brehu stojí neznáma postava orka, ktorá ťa pozoruje. Pýta sa ťa, či si naozaj teraz spadol z oblohy. Vysvetli mu tvoju situáciu, a ako si sa v nej ocitol. Keď sa ho spýtaš na meno, zistíš, že sa volá Wilson.

 

Wilson sa spýta na magickú paličku, ktorá vytvára svetlo. Vysvetlíš mu, že je to baterka. Wilson spočiatku nerozumie. Vysvetlí ti, že elektrika nie je. 

"Ako to že nie je elektrika?"

Wilson spozornie… začuje blížiacu sa ozbrojenú skupinu jazdcov. Poprosí ťa, či nemôžeš schovať to svetlo.

Vypni baterku.

Následuj Wilsona. Zakrádním sa vyhnete skupine jazdcov. Dostanete sa do malej osady Quarantine. Wilson ťa pozve k nemu domov, aby ti mohol objasniť situáciu. 

 

Nasleduje krátky film, v ktorom sa dozvedáš o udalostiach z roku 2042 - o tom, ako v celom Nevaerune zmizla zo sekundy na sekundu elektrina. Všetky prístroje v momente prestali fungovať. Všetky letmobily, autá, vlaky, lietadlá, všetko skolabovalo. Státisíce životov vyhaslo pri tragédiach, ktoré po výpadku nastali. V mestách nastal chaos. Nikto nevedel zistiť, čo sa deje. V panike si niektorý pomysleli, že nastal útok, a že je to počiatok vojny. Neubehlo ani pár hodín, než nastalo rabovanie a lynčovanie.

Po pár dňoch sa začali medzi obyvateľmi šíriť rôzne verzie, čo sa deje. Od vojny, cez magické anomálie, príchod mýtyckých monštier, až po konšpirácie o nadvláde mocných síl nad obyčajnými smrteľníkmi. Začali sa vytvárať gangy, ktoré začali medzi sebou súperiť o jedlo a vodu.

Vo väčších mestách ako Geopolis prestala fungovať kanalizácia - do bytoviek a na ulicu sa vyplavili splašky. Medzi tými, ktorí sa rozhodli v Geopolise ostať, sa začali rýchlo šíriť infekcie.

Geopolis sa tak stal pustím mestom duchov.

Tí, ktorí prežili v odlahlejších častiach Nevaerunu, sa začali zoskupovať do nových usadlostí. Postupne sa utvorili tri hlavné frakcie.

Wilson zažil blackout ako dieťa… jeho rodičia ho skrili na farme. Nevie kedy presne sa to stalo, ale je to isto viac ako 45 rokov dozadu. Ľudstvo v tom chaose prestalo počítať na chvíľu dní, mesiace či roky.

Dlhý čas trávili len oni traja na farme, väčšinu času v odlúčení od okolného sveta, zo strachu pred plienitelmi. Jedného dňa objavili farmu nájazdnici, ktorí sa rozhodli farmu vyrabovat. Jeho rodicia ho schovali do pivnice. Keď po niekoľkých dňoch to na povrchu utichlo, vyšiel von - obaja jeho rodičia boli popravený. Skormuteny sa túlal spustošenou krajinou, až sa dostal na západ k moru. Tam našiel priateľskú osadu Quarantine, ktorá sa dobe temna dokázala rýchlo prispôsobiť. Osada však musela odolávať občasným nájazdom lupičov aj divokých zvierat - preto prijali ponuku od samotného Sea'Ela, vodcu frakcie Hliadka pôvodu - Originguard, že budú pod jeho ochranou rukou. Pod jednou podmienkou - že sa zrieknu technológií, a akúkoľvek technológiu, čo nájdu, mu okamžite nahlásia.

Quarantine je teda pod drobnohľadom Originguardu. Tajomný jazdci bol pátrací oddiel, ktorý bol vyslaný kvôli lodi, ktorá stroskotala do mora. Pôvodná hliadka ničí všetko, čo má nádych minulosti a technológie. Preto, keď videl to zvláštne zariadenie, sa ťa rozhodol prichytiť a schovať ťa pred nimi.

 

Ľahni si spať. 

Zobudíš sa skoro ráno, na dupot koní. Wilson vbehne k tebe do izby. Do osady vtrhli pátrači. Našli vrak lode, a stopy ich doviedli do osady. Wilson ťa chce presvedčiť, aby si sa schoval v jeho tajnej skríši pod chalupou. Rokmi zistil, že Originguard je tyranský. Bojí sa, že keď ťa nájdu aj s baterkou, zabijú ťa. Povie ti, že na východe existuje frakcia Rebirth -  tí naopak si technológie cenia. Povie ti, aby si baterku zaniesol Maillouvi - je to jeho starí známy, ktorý kedysi zavítal do ich osady, a presviedčal Wilsona, aby s ním odišiel na východ.

 

Ak sa schováš: pátrači vtrhnú do chalupy. Vedia, že Wilson pomohol stroskotancovi. Na otázku, kde sa skrývaš, povie, že si utiekol na juh. Vyvedú ho von. Počuješ vonku strelu. Keď sa situácia ukľudní potom, čo pátrači odídu z osady, môžeš ísť von. Wilson leží v kaluži krvi na zemi. Dostaneš za úlohu Lights Off.

 

Ak sa odmietneš schovať, alebo vystupis z úkrytu: pátrači vtrhnú do chalupy. Ľahko uhádnu, že ty si ten stroskotanec.  Wilsonovi uštedria ranu do brucha. Tebe zoberú baterku, a vyvedú ťa von. Spútajú ťa, a odvedú ťa k samotnému Sea'El.

Dostaneš úlohu Lights Off...