01B - In a dark Land

Lightfinger stroskotal v lese, a ty sa musíš zachrániť. Zisti, čo sa to do pekla stalo.

 

Núdzové pristátie rakety skomplikuju vysoké stromy, ktoré Lightfinger zbúra. Po tvrdom kontakte so zemou stratíš vedomie.  Preberáš sa na sedadle po tom, čo ti do tváre bliká svetlo z baterky. Celá posádka je mŕtva. Navôkol je tma, je noc. Zober baterku do ruky, aby si si mohol svietiť. Dostaň sa k dverám. 

Na otvorenie potrebná Sila 1.

Dvere sa vylomia z pántov a s rachotom sa zrútia na zem.
 

Vonku počuješ podozrivé zvuky. Baterkou preskumaj okolie. 

Uvidíš odraz očí šeliem. Sú všade na vôkol teba. Zbraň nemáš. Keď sa šelma po tebe rozbehne, trafí ju presne do krku šíp.

Ďalšiu šelmu trafí šíp. A ďalšiu. 
 

Ostatné šelmi zutekajú do tmy. Z noci vystúpi neznáma postava foxlinga, nízka, ktorá na teba mieri lukom. Pýta sa ťa, ako je možné, že si práve priletel na čudesnom stroji z oblohy. Vysvetli mu tvoju situáciu, a ako si sa v nej ocitol. Keď sa ho spýtaš na meno, zistíš, že sa volá Maillou.


 

Maillou poukáže na tvoju divne vec, ktorá vytvára svetlo. Vysvetlíš mu, že je to baterka. Maillou sa zasmeje. Vraj dobrý vtip. Elektrina totiž neexistuje. 

"Ako to že neexistuje elektrika?"

Maillou ťa upozorní na zvuky šeliem. Sú stále na blízku. Povie ti, nech zhasneš svetlo, a ideš do jeho príbytku. 

Následuj Maillou. Zakrádním sa vyhnete šelmám. Neďaleko je drevená rozhľadňa. Schody Sú zničené. Maillou použije lano, aby kladkou pritiahlov provizorný výťah. Vyveziete sa ním nahor. Maillou ti ponúkne vodu, a vyrozpráva ti, čo sa stalo.

 

Nasleduje krátky film, v ktorom sa dozvedáš o udalostiach z roku 2042 - ten istý, ako sme si už písali.
 

Maillou sa narodil vo svete bez elektriny. Jeho otec bol trpaslík z Geopolisu, ktorí stihol ujsť pred epidemiou, ktorá tam vypukla. Utiekol na sever, kde sa pridal ku kočovnym foxlingom. Tam sa zoznámil s Maillouvou matkou, Saad, čarodejkou. Nevie, kedy ten výpadok elektriny nastal, minimalne 50 rokov dozadu. Ľudstvo v tom chaose prestalo počítať na chvíľu dní, mesiace či roky.
 

Maillou so svojou rodinou kočovníkov pomaly putoval krajinou. Snažili sa vyhnúť mestám, v ktorých vládli nájazdníci. Kočovná skupina sa však časom zmenšovala - po smrti svojho otca a pár iných členov ostal už len on, Saad a starší pár Foxlingov. Rozhodol sa preto, že musia nájsť útočisko, kde bude bezpečne. Dopočul sa o frakcii na východe, ktorú viedol mladý foxling, ktorý sám seba pokrstil menom Memento. Jeho ambíciou bolo vytvoriť bezpečné útočisko, a opätovné vybudovanie civilizácie. Svoju skupinu nazval Znovuzrodenie - Rebirth. V troskách minulej civilizácie sa snažil nájsť mnohých vedcov, mechanikov, ktorí mali na starosti znova modernizovať spoločnosť a priemysel. Začali pracovať na parných a mechanických strojoch.
 

Maillou sa stal vďaka tomu fascinovaný vedou. Snažil sa do nej zakomponovať aj mágiu, ktorej ho učila Saad.
 

Memento však pre mágiu nemal pochopenie. Začal sa čoraz viac proti mágii radikalizovať. Čarodejníkov zakázal realizovať mágiu. Ľudí huckal proti nim - do mnohých podnikov dostali zákaz vstupovať. Vytláčali ich na okraj spoločnosti. Mnohých dal zavrieť. Vytvoril dokonca teóriu, podľa ktorej práve mágia spôsobila zánik elektriny. Nakoniec Memento vyhlásil prísny zákaz akejkoľvek mágie v celom Znovuzrodení. Saad, ktorá mágiou liečila ľudí, sa proti nemu postavila po boku ostatných čarodejníkov v meste. Memento ich dal popraviť. Vtedy Maillou odišiel z mesta, viac na sever, kde našiel opustenú rozhľadňu.

 

Keď sa spýtaš, čo Maillou celé dni robí, vysvetlí ti, že sa chystá na cestu na západ, kde sídli frakcia Originguard. Maillou sa totiž rozhodol vypátrať rodinný amulet, medailón, o ktorom mu rozprával jeho otec. Medailón im zhabali úrady v Geopolise - dôvod mu neprezradili, ale hovorili, že tento medailón bol v rodine po stáročia. Na smrteľnej posteli sľúbil otcovi, že medailón nájde. Teraz nastala tá pravá chvíľa vydať sa na cestu.
O frakcii Originguard moc nevie, avšak má tam starého známeho Wilsona, s ktorým pobudol v osade Quarantine, ešte keď kočoval s Foxlingami. Vtedy sa dozvedel o Mementovi, a presviedčal Wilsona, nech ide s ním. Ako čas ukázal, Wilson podľa neho spravil dobre, že ostal na západe.

 

Maillou ti ponúkne, aby si šiel s ním. Hovorí sa však, že Originguard nemá rád technológie. Preto ta varuje, že ťa baterka ti môže spôsobiť problémy. Istotne tam nenájdeš odpovede, či sa dá elektrina do sveta navrátiť.
 

Ak však by tá baterka mala byť vodítko k navráteniu elektriny do sveta, mal by si s nou ísť za Mementom. Maillou ale s tebou nepôjde - zášť, ktorú uchováva voči Rebirthu, je priveľká.
 

Ak sa rozhodneš ísť do Rebirthu, spustí sa úloha Lights On.

Ak sa rozhodneš ísť do OriginGuard, spustí sa úloha Finding Wilson.

Čo sa stane, keď nájdeme Wilsona, vieme.

Poďme preto do Rebirthu...