02 - Lights Off

Po tom, čo ťa zadržali pátrači Originguardu, ta zavedú do Origintownu za samotným Sea'Elom.

Keď mu vyrozprávaš, ako si sa sem dostal, Sea'El ti spočiatku neverí. Keď mu ale ukážu tvoju baterku, spozornie.
 

Vysvetlí ti, že sám zažil časy technologického pokroku. Lenže civilizácia nebola pripravená narábať s mohutnou silou, ktorú jej technológie priniesli. Verí, že piati Bohovia sa zhodli, že človek ani iná bytosť nie je hodná tohto daru - a tak jej ju zobrali.

Vyrozpráva ti o bájnom mieste, kde elektrika ešte funguje. Nikto nevie, kde to miesto je, alebo ako sa tam dostať. Najprv tým rečiam neveril… ale keď sám videl dôkaz v podobe bleskov, ktoré sa jednu noc na oblohe objavili, pochopil, že bajne mesto môže existovať.

"Pomýlení tvorovia ako Memento, ktorí vedie Rebirth, sa toto mesto pokúšajú nájsť. Jediné vodítko, ktoré však dokázali nájsť, je zvláštne svetlo, ktoré raz za čas je možné vidieť vo vysokej budove v strede Geopolisu."

Svetlo nevyzerá ani ako mágia, ani ako oheň.
 

Sea'El ti dá na výber - ísť do Geopolisu a nájsť cestu do bajneho mesta, alebo poprava. Si totiž okrem neho jediný, ktorí v Geopolise bol - a on už je príliš starý na výpravy.
 

Pridelí ti osobného strážcu, ktorý na teba bude dohliadať a pravidelne reportovať o vašom progrese. Statný ork Carillo, nie moc výrečný, za to ale silný bojovník.

 

Sea'Elove dcéry Rebela a Angela majú na starosti pátracie výpravy, pri ktorých hľadajú techniku minulého sveta a ničia ju. Rebela sa rozhodla, že sa pokúsi dostať do Geopolisu k zdroju svetla. Rebela sa so svojou družinou pokúsila dostať do Geopolisu cez juhozápadnú bránu. Odvtedy o nej nepočul.

Práve tam ťa pošle na začiatok výpravy.