02B - Lights On

Maillou ti odporučí ísť do Rebirthu.
 

Cestou do Rebirthu narazíš na očividne neskúsených vojakov - 3 trpaslíkov a jedného elfa. Jeden z trpaslíkov - Bayoned - ťa zastaví. Sú to vojaci Rebirthu. Keď mu povieš o baterke, je z toho zjavne nadšený, ale aj zľaknutý. Po dohode s ostatnými sa ti ponúkne ako doprovod do mesta. Ak odmietneš, začne naliehať, že ťa naozaj musí odprevadiť do mesta. Je to pre neho veľmi dôležité. Ako aj pre tvoje bezpečie. Môžeš sa s nim hádať a poukazovať na ich zjavne neschopnosť ochrániť čo i len samých seba, ale trpaslík nervózne nalieha. Ak sa nenecháš presvedčiť a pôjdeš sám, trpaslík ťa v rámci hraníc frakcie Rebirth bude dosť neobozretne prenasledovať.
 

V meste Atharanit sa dostaneš k Mementovi - stačí vlastne vždy rozsvietiť baterku, ktorá má senzáciu vyvolávajúci efekt na všetkých.
 

Memento je z teba a z tvojej baterky unesený - dáva ti najavo, že ty si tá nádej pre Neaverun, ktorá môže priniesť dávnu prosperitu do sveta. Musíš len nájsť bájne mesto. Hovorili mu o ňom jeho rodičia - je to vraj izolované mesto pod zemou, kde sa ukryli ti najvýznamnejší vedci pred skazou, ktorá po blackoute nastala. Je to vraj jedine miesto, z ktorého elektrina nezmizla. Sú tam vraj mnohé výdobytky modernej civilizácie.
 

Keďže si jeden z mála žijúcich, ktorí boli v Geopolise, a ako tak ho poznajú, dá ti za úlohu ísť do výškovej budovy v centre Geopolisu, odkiaľ niekedy v noci vidieť silne svetlo, ktoré žiadna iná technológia ako elektrina nemôže vyprodukovať.
 

Aby si nebol na to sam, pridelí ti aj dobrovoľníka, ktorý ťa na ceste bude sprevádzať - prihlási sa elfka Solaris, ktorá je fascinovaná vedou. Väčšinu času trávila v knižnici, preto nie je príliš schopná v boji, ale za to ti bude nápomocná pri hľadaní bájneho mesta.


 

Memento ťa upozorní, že Geopolis je teraz ohradené nebezpečné miesto, kam sa nemôžeš vydať len tak… preto ťa odkáže na jeho jednu družinu, ktorá pri severnej bráne hliadkuje. Pomôže ti bezpečne vstúpiť do mesta. Ako prvé máš teda za úlohu nájsť túto družinu. Podrobnosti o nej ti poskytne Mementova pravá ruka - foxling Corinthian. Ten ti vysvetlí, kam máš ísť. Zároveň ťa varuje pred skupinou mágou, ktorý páchajú teroristické útoky na dediny patriace pod Rebirth. Ak by si nejakú takú skupinku našiel, máš mu to hneď hlásiť.

Vydáte sa teda na adventúru...