03A - O Sister, Where Art Thou?

Spolu s Carillom sa vydáš hľadať Rebelu. Carillo ta nenechá nikde ísť samotného, ak sa dokážeš vykecat, môžeš plniť bočné úlohy cestou. Ak máš vysokú presviedčaciu schopnosť, teoreticky ho dokážeš prehovoriť, aby s tebou vstúpil na územie Rebirth.

Putovaním môžete občas spozorovať tajomnú postavu, ktorá vás očividne sleduje.  Carillo poznamená, že v Nevaerune je toto bežná vec - frakcie si navzájom nedôverujú, a preto majú svojich agentov, ktorý sa snažia získať informácie o plánoch druhej strany. 

 

Posledná informácia o Rebele je, že mierila do dedinky Malwood.

 

Malwood je malá bývalá osada orkov. Nájdeme tu však aj nejakých ľudí. Po príchode sa vas väčšina obyvateľov štíti.

Od miestnych ale zistíš, že stopy Rebely a jej družiny vedú do zničenej továrne na púšti neďaleko.

V tovární sa nachádzajú nebezpečné zvery, avšak nachádzaš nejaké kúsky oblečenia s výšivkou Originguardu, alebo použité zbrane.

Keď sa dostaneš do najnižšej časti továrne, nájdeš tam mláďa mantikory. Po jej zabití za ňou objavíš telo orka, oblečeného v uniforme Originguardu. Ak máš schopnosti ako mágiu alebo perception, všimneš si, že oblečenie aj topánky sú inej veľkosti - niekto ho do tohoto oblečenia navliekol.
 

Naspäť v Malwoode vďaka tejto informácií dokážeš zistiť, že niekto z obyvateľov telo narafičil.

Medzitým si môžeš všimnúť mechanickú pumpu na dieselový agregát. Ak to necháš tak a presvedčiš aj Carilla, že to potrebujú na zavlažovanie polí, obyvatelia sa potešia.

Postupným vypočúvaním natrafis na muža, ktorý má na sebe také isté topánky, ako si našiel v továrni. Zistíš od neho...

Ak mechanizmus zničíš, osloví ta jeden z obyvateľov, ktorý ťa zavedie mimo. Povie ti, že obyvatelia sa rozhodli proti družine brániť, pretože potrebujú pumpu, ktorú chcela Rebela zničiť. To telo narafičili, ak by došli iný pátrači, dúfajúc, že Mantikora ich zabije.
 

Zistíš, že Rebela prežila, ale zranená sa niekde skrýva. Naposledy ju videli na západ od dediny.


 

Nájdeš ju v domčeku pri rieke, kde si lieči priestrel ramena. Rebela ti dá za úlohu zničiť dedinu, až potom ti pomôže dostať sa do Geopolisu - južnú bránu totiž okupujú príšery. Rebela ti vysvetlí, že títo obyvatelia sa nie len vzbúrili, ale aj nastražili pascu pre nevinných vojakov, ktorý by prišli a krutou smrťou by zahynuli v továrni. Ak sa rozhodneš zničiť dedinu, musíš poraziť zopár ozbrojených obyvateľov.

Ak odmietneš zničiť dedinu, Rebela si to zapamätá. Nepomôže ti. Povie, že medzičasom prídu posily, pre ktoré poslala jedného z pátračov. Máš možnosť pred nimi ochrániť Malwood.

Carillo s tebou bude samozrejme nesúhlasiť. Nemôže ťa však zabiť, keďže je tvoja ochranka. Nebude zabíjať vlastných pátračov, ale bude stáť pri tebe a chrániť ta.
 

Ak dedinu zničíš, Rebela ti povie o tajných katakombách, ktoré objavili pri južnej bráne.  Cez ne sa je pravdepodobne možné dostať do Geopolisu a vyhnúť sa príšerám a gangom. Rýchlo zistíš, že tajomné katakomby sú metro pod geopolisom.

Ak dedinu ochrániš, dedinčania ti povedia o spôsobe, ako preliezť cez hradby pri južnej bráne, a vyhnúť sa tak príšerám, ktoré sú zatiaľ nad tvoje schopnosti. Existuje totiž cesta ponad mesto, ktorá nie je tak strážená. Zistíš, že sa jedná o nadzemnú električku, ktorá mestom prechádzala. 

Tak či tak musíš nájsť mapu mestskej hromadnej dopravy. Carillo ti povie, že niečo ako mapy videl v starom turistickom centre pri jazere Halggestah.

Tvoja cesta vedie k tomuto jazeru...