03B - I am going on an Adventure!

Spolu so Solaris sa vydáš na adventúru.
 

Solaris má na teba kopu otázok ohľadom minulej doby. Je tak trochu otravná. 

Je fascinovaná každou vedľajšou úlohou, ktorá súvisí s niečím vedeckým.
 

Putovaním môžete občas spozorovať tajomnú postavu, ktorá vás očividne sleduje.   Solaris je z toho značne znepokojená - bojí sa, že to je niekto z mágov, ktorý hľadajú a napádajú ľudí z Rebirthu. Je jej však divné, že postava ich len sleduje a neútočí na vás.

 

Na ceste k severozápadnej bráne natrafíte na stopy družiny, o ktorej ti Memento hovoril. Severozápadná brána je zatarasená hromadou šrotu, ktorú tam niekto čerstvo navláčil. 

Vidíš ohorelé telá družiny, sú zjavné známky po útoku magických síl. Na jednom tele objavíš odkaz označujúci 5 elementov so symbolom mágie v strede - je na ňom správa, že smrť vojakov je odplata za napadnutie a smrť dedinčanov, kde vojaci Rebirthu popravili mágov, ktorý pomáhali miestnym obyvateľom. Podpísaná je pod listom Zenfyra. Solaris ti vysvetlí, že sa jedná o teroristov z radu mágov, ktorý napádajú vojakov Rebirthu. Zenfyra je známa firma - je to údajná hlava teroristov,  na ktorú je vypísaná v Rebirthe veľká odmena. Vidíš stopy krvi, ktoré vedú hlbšie do lesa. Dostaneš sa až do jaskyne, v ktorej objavíš telo jedného z vojakov. Jeho telo nie je spálené, ale je dokmásané od obrovských drápov. Na stene objavíš nápis - "Roc".

Solaris ti povie, že v knižnici raz čítal o nejakej lietajúcej beštii, ktorá niesla toto meno.

Ty však vieš, že Roc je aj názov jednej lanovky, ktorá z Geopolisu stúpa na horu Heinar. Napadne ta, že družina ju objavila, a chcela túto správu doručiť Mementovi, ale napadli ich mágovia, a jeden preživší sa stihol odplaziť do jaskyne a nechať tam správu.

Solaris sa to nezdá, lebo tento vojak nie je spálený. Tak či tak sa ale rozhodnete ísť na horu Heinar, kde je lanovka.
 

Vonku už ale čaká skupina mágov, ktorá vás obviní, že ste vojaci z Rebirthu a že ste z popravili zopár dedinčanov v neďalekej dedine. Môžete na nich zaútočiť, alebo sa skúsiť vykecať. Keď ich presvedčíte, že ste to neboli, nechajú vás ísť. Keď sa budete snažiť ich presvedčiť, aby nezabíjali vojakov Rebirthu, povedia, že na nevinných neútočia, a že smrť týchto vojakov nie je ich vina. 
 

Pri oboch možnostiach nakoniec vyrazíte na horu Heinar...