04B - Above the sky

Tvoj ďalší cieľ je stanica lanovky na vrchu hory Heinar. Dostať sa na horu je možné južným turistickým chodníkom. Samozrejme že cestou narazíš na nejaké osady. Pod horou začína Ag'Daraheanský les. Tu narazíš aj na prvé ruiny elfských miest v korunách stromov. Jedno takéto mesto je aj vstupnou bránou na turistický chodník. Solaris poznamená, že jej rodičia jej spomínali, že žili v domoch na stromoch. Opisovali jej, ako sa schádzali vo veľkom centre obrovského kmeňa stromu. Ty vieš, o aký strom sa jedná, toto mesto sa nachádza ďaleko na západ - začiatok úlohy o pátraní po minulosti rodičov Solaris.
 

Cesta na horu je dlhá. Narazíš cestou na rôzne príšery. Cestu si vieš skrátiť aj jednou jaskyňou, ktorá bola pred blackoutom sprístupnená turistom.
 

V nej objavíš malú skupinu mágov, ktorý sa tam ukrývajú. Zistíš, že sú to tí, ktorý zaútočili na vojakov Rebirthu. Mágovia sú silne radikalizovaní. Nasledujú ich vodkyňu, Zenfyru, ktorá spojila mágov, aby sa pomstili Rebirthu za ich prístup voči mágii. Pri otázke, či by si si mohol pohovoriť so Zenfyrovu, ti vysvetlia, že Zenfyra žije v tieni, a objaví sa vždy, keď to je potrebné, ale že ty jej za to isto nestojíš. Tvoje pokusy o diplomaciu stroskotajú. Keď zistia, že ťa vyslal Rebrith, alebo máš v skupine Solaris, ktorá sa na konci neudrží, zaútočia na teba.
 

Na vrchu sa konečne dostaneš k vysokohorskej chate s lanovkou - na chate vidno nápis - The Roc. Po preskúmaní ty alebo Solaris zistíte, že lanovka sa dá pustiť po lane nadol a dá sa ňou dostať až do mesta. Musíte však spojazdniť brzdy. Spolu s potrebnými súčiastkami ju dokážeš opraviť iba ak máš vysokú mechaniku, alebo keď nájdeš schopného mechanika (Solaris taka zatiaľ nie je).
 

Lanovka má dve poschodia, spodné je uzatvorené, horné má iba zábradlie a je otvorené. Keď sa pomaly spustíte dolu, začujete strašný rev. Z diaľky vidíte na oblohe obrovského dravca. V tom momente si spomenieš, prečo sa lanovka volá The Roc - je to odkaz na mýtického dravca, ktorý horu obýval v minulosti.


Po blackoute sa Roc očividne na horu Heinar vrátil. Roc sa snaží lanovku zhodiť. Započne epický boj o prežitie. Keď sa ti podarí vtáka dostatočne zraniť, odletí.

Lanovka pristáva do útrob temnej stanice v Geopolise, ktorý vyzerá pochmúrnejšie a strašidelnejšie, ako si si predstavoval...