09B - Olsen city

Na východe na juhu sa nachádza ľudské bývalé mesto Olsen city.


V Olsen city narazíš na zničené post-apokalyptické výjavy. Mesto je plné beštií. Na jednej budove objavíš plachtu s nápisom “Prosím pomoc”. Je to tá budova, kde sa má nachádzať kľúč. V budove počuješ ženské volanie o pomoc. Na jednej chodbe na poschodí uvidíš kľačať ženu - človeka. Krčí sa a plače. Keď k nej pôjdeš, chodba sa prepadne. Tvrdo dopadneš na zem a stratíš vedomie…


...zobudíš sa spútaný v reťaziach dole hlavou. Si v akejsi aréne, okolo ktorej na teba pokrykujú nájazdníci. Uzatvárajú stávky. Si tam sám, tvoji spoločníci sú niekde inde. Pomaly ťa spustia nadol, a uvoľnia reťaze. Hodia ti do stredu nejaké primitívne zbrane.


Keď vodca gangu usadne na svoj trón, otvorí sa tunel v aréne - do stredu vojde Gmork - pekelný temný vlk vysoký 3 metre. Započne boj na život a na smrť. 

Keď ubereš zhruba polovicu života Gmorkovi, zahreší. Ľudskou rečou. To ťa zaskočí. Spýtaš sa ho, ako to, že hovorí. Povie ti, že nie je jedinou beštiou, ktorá hovorí. V klietke sú zatvorený dvaja jeho druhu. Dosť ale rečí, musí ta zabiť… nájazdníci vás tam nechajú bojovať, kým jeden z vás nezomrie.
 

Môžeš Gmorka zabiť. Vtedy ťa najazdníci pustia, a ty sa im môžeš pomstiť alebo to nechať tak - pustia ťa aj do budovy, kde nájdeš kľúč. Ak máš ale spoločníkov, musíš za ich prepustenie zaplatiť, alebo ich tajne dostať z väzenia.
 

Alebo skúsiš počas boja narýchlo presvedčiť Gmorka, aby ste sa postavili proti najazdnikom, a spoločne ich porazili. Gmork povie, že to nie je možné. Zakričí, aby si umrel, a kusne ťa do krku… ale iba na oko. Odvlečie ťa do tunelu. Nájazdnici šalejú, a sú spokojní. V tuneli ťa Gmork schová do sena. Keď príde nájazdník, smeje sa Gomrkovi, aby sa prichystal na ďalšieho protivníka. Keď odíde, Gmork ti vysvetlí, aby si sa prepchal úzkou šachtou hore na povrch. On sa tade neprevlečie. Vysadneš Gomrkovi na hlavu, ten sa postaví na zadné, a tak dosiahneš k šachte. Vysvetli ti, že šachtami sa dostaneš k tvojim spoločníkom aj k dvom Gmorkom, ktorých tu s ním väznia. Najprv ale musíš ukradnúť kľúče od stráže. Postupne oslobodíš spoločníkov, prípadne Gmorkov, a môžeš oslobodiť aj väznenú ženu, ktorá slúžila ako návnada na teba.

 

Je to Amelie, ľudská čarodejníčka zo Solidare, ktorá sa môže stať tvojou spoločníčkou. Pomôže ti v boji proti nájazdníkom.


 

Keď porazíš s Gmorkami nájazdnikov, môžeš sa potom v kľude dostať k šifrovaciemu kľúču.

A ideme na ďalší...