12 - Pandora Box

Tvoje kroky budú smerovať k Nikovi alebo Elonovi, alebo za Drolphom, prípadne za obidvoma.

 

Poďme za Nikom. Niky vo svojom laboratóriu kumštuje. Dáš mu mikroskop. Ten sa poďakuje, je to dôležitá vec pre jeho výskum. Spýta sa ťa, či si našiel niečo v Pandore, čo má vysoké množstvo scarletu, a je funkčné. Z Pandory si mohol zobrať niektoré veci (väčšiu baterku, laptop, toustovač…). Nikymu to vyhovuje. Povie ti, aby si sa zastavil za pár dní. 
 

Keď sa za dva dni zastavíš, Niky ti povie, že má plán, ako by sa dala do Nevaerunu vrátiť elektrina. Potrebuje ale veľmi silný detonátor, niečo, čo dokáže vytvoriť veľkú vlnu, ktorá by jednorázovo spustila reakciu, ktorá odblokuje scarlet. Niečo ako… bombu. Ktorú by samozrejme prerobil tak, aby nebola ničivá, ale naopak. To je ale náhoda, pomyslíš si. Len tak mimochodom si totiž zistil, kde by sa jedna nukleárna bomba mohla nachádzať.

Presne to je to, čo Niky potrebuje. Dá ti za úlohu mu bombu priniesť.

 

To isté platí, ak je na miesto Nikyho Elon. Ten sa k tebe bude správať iba o poznanie milšie. 

K Elonovi môžeš ísť aj do jeho provizorneho laboratória, ktoré si spravil v dedine mimo Rebirthu (aby nebol moc na očiach), ale iba ak si splnil úlohu Elon's Eleven.

 

Vydajme sa za Drolphom. Jeho príbytok v Solidare je trocha iný - obhodil si ho plechmi. Drolph má vo vnútri tmu. Vysvetľuje ti, že to síce vyzerá paranoidne, ale že má pocit, že mimozemšťania sa nachádzajú v Nevaerune. Prevtelený do obyvateľov. Prenasledujú ho totiž niektoré osoby, podozrivé. Začalo to práve vtedy, keď si odišiel do Pandory.

Vie, že to vyzerá divne, ale nie je nejaký šialenec, čo by mal vidiny. Zistil, že mu do domu chodil niekto, a opisoval si jeho poznámky. Má na to dôkaz, poznámky natrel špeciálnou farbou, na ktorej sa ukáže, či ich niekto chytal. Poznámky ti aj ukáže, a naozaj sú na nich otlačky. Prečo by to mali zrovna byť mimozemšťania?

Drolph si všimol, že niektoré svetlá na oblohe zmizli. Tušia, že sa niečo deje. Musíte jednať rýchlo, a dávať si pozor, koho so sebou berieš. Máš sa ponáhľať po nukleárna bombu, kým mimozemšťania zistia, o čo vám ide… ak to už nevedia.
 

Od tohto momentu tiež na teba náhodné občas zaútočí skupina najatých vrahov. Keď ich zabiješ, nájdeš napísanú poznámku, na ktorej je neznáme písmo. Nikto toto písmo nepozná, vyzerá to, ako by ani nebolo z tejto planéty.

 

Tak či tak, je tu jeden problém - potrebuješ zohnať oblečenie, ktoré je odolné voči radioaktivite. Sú tri spôsoby, ako sa k tomu dostať.
 

Prvý spôsob ti poradí Niky - skús ich nájsť v jednom trpasličom meste, južne od Gilmi. Jeho kolega pochádzal z toho mesta. Spomínal mu, že Trpaslíkovia tam majú sklad hmotných rezerv.


 

Druhú možnosť ti ponúkne Elon alebo Solaris. V knižnici čítali o múzeu atómovej energie v jednom trpasličom mestečku. Videli tam aj fotky nejakých červených oblekov.
 

Tretiu možnosť ti ponúkne Drolph, ale iba ak si Master v mágii. Existuje kúzlo, ktoré na nejaký čas dokáže okolo vás vytvoriť vzduchotesnú bublinu, čím sa odizolujetw od okolitých negatívnych vĺn, vrátanie radiácie. Jeho kolega mág mu o ňom hovoril ako o možnosti pohybovania sa vo voľnom vesmíre. Musíš zohnať pre seba a ostatných dostatok kyslíka (spomínaš si ešte na tú potápačskú výstroj?). Kúzlo musíš nájsť u jeho kolegu - sídli v Geopolise. Musíš ale ovládať kombináciu mágie niekoľkých elementov. Výhoda je, že môžeš mať na sebe akúkoľvek zbroj.

 

Buď si teda zožeň Hasman suit z trpasličích skladov, z múzea, alebo sa nauč kúzlo. Aká nástraha ťa čaká na jednotlivých miestach, to nechám tentokrát na tvojej fantázii :)

 

Mal by si sa vydať do trpasličích baní, nájsť nukleárnu bombu, nech už ju chceš využiť na jednu, alebo druhú vec.

Využime ale tuto chvíľu zamerať sa aj na jednotlivé frakcie - predsajlen sme sa vcelku posunuli v deji, tak aby sme vedeli, ako sa vyvýja konflikt medzi Originguardom a Rebirthom, a čo na to Solidare.

Poďme sa najprv pozrieť na Originguard...