14 - Vertigo

Máš teda nukleárnu bombu. Teraz sa musíš rozhodnúť, komu bombu odnesieš - či Nikovi/Elonovi, alebo Drolphovi.
 

Pred začiatkom samotnej úlohy ti hra napovie (povedia ti to tvoji spolubojovníci, ale aj náhodný okoloidúci so šedým fúzom a kovbojským klobúkom). Tento pán, menom Dude, ti naznačí, že je dobré si urovnať myšlienky v hlave, a uvedomiť si, že by si nemal prokrastinovať s takými dôležitými vecami, ako kto bude kde vládnuť a podobne. Skratka ti naznačí, že by si mal podokončovať rozrobené questy frakcií, pretože sa blížime do finále. 

 

Niky/Elon

V prípade, že sa rozhodneš doniesť bombu do Nikyho laboratória, čaká ťa nemilé prekvapenie - Niky ani Elon v laboratóriu nie sú. Ak si pomohol elfom, tí ti povedia, že sem vtrhli vojaci Originguardu. Elfovia im neodporovali - dokonca im pomohli vydať Nikyho, alebo Elona. Povedia ti, že jeden z vojakov nechal odkaz pre teba - Nikyho/Elona drží v zajatí Sea'El/Angela/Rebela. Ak ho chceš niekedy vidieť živého, mal by si sa do Originguardu poponáhľať.

Ak si elfom nepomohol, budú pozabíjaní - väčšina z nich zo strachu pred Nikom ho bránila pred vojakmi. Iba jeden preživší ti vyrozpráva, čo sa stalo. Musíš sa v tomto prípade vydať do Originguardu.

 

Drolph

Keď sa vydáš za Drolphom, zistíš nepríjemnú skutočnosť - Drolph zmizol. V jeho príbytku je všetko rozložené, akoby musel odísť náhle. Nikde žiadne stopy po boji. Iba jeden odkaz, ktorý nájdeš na stole (alebo ho nájde Adavella, keď je v skupine). Je na ňom, že Drolph odišiel do Rebirthu, pretože potreboval niečo overiť v knižnici. Do Rebirthu? Čo by tam preboha potreboval overiť? Niečo sa ti na tom odkaze nezdá. Ak máš veľmi vysokú vnímavosť, zistíš, že písmo na odkaze je odlišné od toho, ktoré je na jeho poznámkach. Tak či tak musíš ísť do Rebirthu.

 

ALE POZOR! Potom, čo navštíviš Drolpha, Nikyho alebo Elona (jedného z týchto troch), ochromí ťa kúzlo, také isté, aké použila Foxy. Keď nehybne ležíš na zemi, zistíš, že ťa prepadla tajomná skupina. Hádaj čo… bombu ti zoberú. Hovoria nezrozumiteľným jazykom, tváre majú schované v kapucni a maskách.

Kúzlo opadne až po pár hodinách.
 

Netušíš, kto to bol, môžeš sa len domnievať. Tajný agenti Originguardu? Rebirthu? Solidare? Alebo niekto úplne iný? Mimozemšťania?
 

Dôležitejšie je, že momentálne nemáš bombu, Elon/Niky sú zajatí, Drolph podozrivo zmizol, a ty netušíš, kde hľadať ukradnutú bombu. Pekne nahovno situácia. Jediná možnosť je teda ísť do Origingardu a Rebirthu. 

 

Vydáme sa teda do Originguardu alebo Rebirthu...