15 - Where I End And You Start

A tu sa nám to už zamotáva. Výsledkov, ktoré môžu nastať, našťastie nie je toľko veľa, ale kombinácie rozhodnutí je momentálne už dosť. Táto úloha je zlomová v tom, ako sa ďalej bude vyvíjať osud Nevaerunu - a to ako po politickej stránke, tak aj ohľadom toho, ako sa rozhodneš riešiť problém s elektrinou.

 

Tu už si musíš vybrať, či chceš pomôcť navrátiť elektrinu od Elona, Nika, alebo Drolpha. Pripadne zamedziť navráteniu. Elona alebo Nika zajali podľa toho, komu si dopomohol na stoličku v Originguarde. Aj situácia s Drolphom je otázna a záleží, komu si pomohol počas Rebirth questu. A dôležitú úlohu zohráva aj to, ako si plnil úlohy Solidare.


 

Ideš teda do Originguardu zistiť, prečo uniesli Nikyho/Elona.

Na základe toho, ako si ovplyvnil/neovplyvnil situáciu v Originguarde, sa bude vyvíjať táto situácia.

 

 

 

Ak si pomáhal Rebirthu alebo Solidare:

Niky, alebo Elon, je vo väzení. Sea'El alebo Rebela ich uniesol, pretože ich chce použiť ako páku na teba, aby si zničil nukleárnu bombu. Dobre vie o tvojich plánoch. Ľudia, ktorým si slepo dôveroval, totiž zistili, o čo sa pokúšaš (Carillo? Bol si to ti? Carillo to odmieta). No… ohľadom tej Nukleárnej bomby… Sea'El odmieta, že by ťa okradol. Načo by potom uniesol Nikyho a Elona? Môžeš ho presvedčiť, aby si sa s nimi poradil, kde ju nájsť. 

Elon netuší, kde by mohla byť. Ale je potrebná pre navrátenie elektriny. Odkáže ťa na Drolpha. Ale bez Elona to nespravíš. Musíš ho teda vyslobodiť. Spoločníci ťa ale varujú, že dostať ho z väzenia je prakticky nemožné - sú v najvyššej ostrahe. Ani samotný Carillo ti nepomôže. Vieš ich dostať len, ak máš extrémne vysoký sneak. Inak prídete s plánom, pri ktorom je potrebné na Originguard zaútočiť, a Elona pri bojovom chaose vyslobodiť. Alebo, ak pomáhaš Solidare, ti Adavella ponúkne možnosť, pri ktorej budete počas útoku na Originguard s jej teamom Elona alebo Nika oslobodzovať tajne.

Niky tuší, kde by mohla bomba byť… tak isto je ale potrebné ho vyslobodiť, tak ako Elona.

Zároveň ťa Sea'El alebo Rebela upozorní, že zaútočí na Rebirth (ak si vládcom Rebirthu, Sea'El sa teší na konfrontáciu s tebou).

 

Ak vládne Angela, tak všetko platí na jeden malý detail - nukleárnu bombu nechce zničiť, ale naopak - aby si jej ju priniesol. Inak zabije Elona a Nika. Vyslobodí ich až po tom, keď bombu prinesieš. Na Drolpha zabudni, ten ti s týmto nepomôže.

Pri vyslobodení platí ten istý scenár.

 

Ak si pomáhal iba Originguard:

Sea'El a Angela budú od teba vyžadovať, aby si našiel bombu. Sea'El ju chce zničiť, Angela využiť na boj. Ak chceš pri Angele navrátiť elektrinu, musíš nájsť spôsob, ako sa to dá zároveň s využitím nukleárnej bomby ako zbrane. Elon to nedokáže. Niky áno, ale povie, že navrátenie elektriny bude mať asi len čiastočný efekt. V Rebirthe vládne Memento, a ten sa rozhodol aktívne zaútočiť na Originguard. Platí ten istý scenár.

 

Ak vládne Rebela, vieš ju presvedčiť, aby ste vrátili elektrinu. Prepustí teda Elona alebo Nika, a dôveruje ti. Musíš nájsť bombu. Rebirth bude útočiť na Originguard.

 

Teraz poďme do Rebirthu:

Drolph by sa mal nachádzať v knižnici. Keď tam ale prídete, zistíte, že Drolph tam síce bol, ale nikto nevie kde je teraz. Ked si pozriete knihy, ktoré pozeral, zistíte, že sú to knihy o UFO a vesmíre. Kde teda zmizol? Vedieť by to mali vedúce osobnosti.

Nasledujúce udalosti sa budú odohrávať podľa toho, ako si ovplyvnil vedenie Rebirthu.

 

Ak je vládca Corinthian:

Prizná sa ti, že vie, kde je Drolph - uniesli ho neznámi ľudia. Nebodaj vie kam? Corinthian ma informácie od svojich špehov, že šli smerom ku Geopolisu. Prečo tam? A aký neznámi ľudia? Corinthian je očividne vystrašený. Keď na neho zatlačíš, prizná sa, že ho vydierali. Musel im ho vydať. Nevidel im do tváre, a hovorili lámano. Nebodaj sú to mimozemšťania? Bude treba ho ísť zachrániť. Corinthian ťa ale varuje, aby si si švihol - do pár dní by mal na nich zaútočiť Originguard. Môžeš mu poradiť, aby zaútočili na Originguard, keď sa budú presúvať, v noci. V Rebirthe je kopa nevinných ľudí. A Originguard  budú prekvapený. Alebo mu poradiť brániť sa za hradbami.

 

Ak je vládca Foxy:

To isté, akurát neverí, že to boli mimozemšťania. Zdalo sa jej to celé ako divadlo. Upozorní ťa, aby si si na Drolpha dal pozor. Foxy je rozhodnutá brániť sa pred napadnutím Originguardu. Atharanit majú podľa nej silné hradby. Inú možnosť neuznáva. Ale je ochotná ti poskytnúť zopár tajných agentov, ak potrebuješ oslobodiť počas vojny Nikyho a Elona.

 

Ak je vládca Memento:

Ak si s ním za dobre, tak to isté, akurát Memento im Drolpha vydal dobrovoľne. Resp. im len netajil, kde by mohli byť. Aj tak by sa to dozvedeli. Ak si s ním za dobre, prezradí ti, kde ich hľadať. Memento sa rozhodne neotálať, a zaútočiť na Originguard a jeho hradby čoskoro. 

Ak si s Mementom za nedobre, alebo mu neslúbiš, že vrátiš elektrinu, chytia ťa stráže, a odvedú do väzenia. Na ceste do väzenia ale stráž prepadne tajomná skupinka. Tak isto oblečená, ako tí, čo ti uniesli bombu. Lámano ťa nasmerujú do Geopolisu - tam vraj nájdeš to, čo hľadáš. A potom sa ako fantóm vytratia.

 

Adavella ťa pri východe zastaví. Ak spolupracuješ s ňou, alebo sa snažíš seba samého dosadiť do senátu, povie ti, kam Drolpha uniesli - do budovy NSA. V Geopolise majú svojich zvedov, a Drolpha tam videli. Počkať, kedy ho videli? To ti nevedela povedať skorej? Adavella ťa ubezpečuje, že túto informáciu dostala pár minút dozadu.
 

Podľa toho, ako si pomáhal Solidare, ti Adavella poskytne možnosti:

  • Ak si pomáhala Adavelle zháňať informácie, povie ti, že bombu môžeš využiť aj ako zbraň, ktorou ukončíš vojnu. Musíš ale presvedčivo zaujať postoj, kde pohrozíš obom stranám, že neváhaš bombu použiť.
  • Ak si získaval politické body po dobrom, Adavella ťa upozorní, že vyhrážaním sa bombovým útokom zmaríš všetku tvoju doterajšiu snahu. Ak si plnil úlohy senátu, Adavella ti sprostredkuje ich postoj - vojne sa podľa nich zabrániť nedá. Nie je teda inej možnosti, ako ich nechať bojovať, a tým oslabiť obe frakcie.
  • Ak si sa stal vládcom Rebirthu, senát s tebou nebude komunikovať. 

 

Musíš sa rozhodnúť, komu pomoc prisľúbiš, a komu nie. Už nie je možné zosadit a dosadiť vládnuce osoby. 

 

Musíš ísť naspäť do Geopolisu k budove NSA. Ak máš so sebou Elona alebo Nikyho, to bude teprv sranda.

A už sme na ceste tam...