16 - Strange Love

Musíš sa teda vydať do Geopolisu. Nemáš moc času, musíš to stihnúť pred tým, ako nastane vojna. 

 

Keď sa dostaneš na námestie pred budovou, zistíš, že tajná chodba, ktorou si sa vedel dostať do budovy, je zničená. Padol na ňu žeriav, ktorý bol druhou možnosťou, ako sa dostať do budovy. Čiže, si v prdeli. Aj keď… nie tak úplne. Stačí sa dostať cez námestie k budove. Keď vykročíš na námestie, z boku z parku vystúpi obrovský tvor. Spomínaš si ešte na Behemotha, že? 

Čaká ťa jeden z najťažších bojov v hre. Behemothovi navyše pomáhajú niektoré zvery, ktoré tiež ušli zo ZOO.
 

Pri boji ti pomôže Foxy (ak si jej líniu ukončil pozitívne, a nestala sa vladárkou Rebirthu) alebo jeden z gangov Geopolisu, ktorým si mal možnosť pomôcť v jednom zo Side questov.
 

Po epickom masívnom viacúrovňovom boji sa ti teda podarí dostať do budovy NSA.

 

V ňom narazíš na zajatého Drolpha, ktorého strážia… tajomný zahalený vojaci.

Konečne môžeš ísť s nimi do väčšej konfrontácie. Ak máš so sebou Nika alebo Elona, budú sa do konverzácie zapájať aj oni.

Tajomný vojaci na teba namieria zbrane. Už rozprávajú zrozumiteľne. Vysvetlia ti, že ti nechcú ublížiť, ale že musíš teraz bombu nechať tak. Drolph začne kričať, že im nemáš veriť. Sú to podľa neho mimozemšťania. Objavili sa práve v momente, kedy ste chceli využiť bombu na ich zničenie.

Niky sa bude s Drolphom hádať. Vraj trpí paranojou. Čo nevidí, že sú to obyčajný najatý žoldnieri?

Nemáš šancu sa od nich dozvedieť, kto sú zač. Povedia ti, že nemôžu o tom hovoriť.

Všetky pokusy o diplomaciu stroskotajú. Žoldnieri, aj keď možno vystrašení, sú ochotní položiť život. 

Existuje len jedna situácia, pri ktorej sa vojaci dohodnú, že je lepšie odísť. Ale to ostáva zatiaľ tajomstvom, že kedy sa to stane. Nerád by som spojleroval :)

V drvivej väčšine prípadov nie je iná možnosť, ako sa vojakom postaviť a poraziť ich.

Máš teda možnosť dostať sa k bombe. Drolpha môžeš vyslobodiť, ale pohneváš si Nikyho, a ten odmietne s tebou spolupracovať. Ak je Niky alebo Elon stále zajatý, a Drolph sa dozvie, že ich chceš pomôcť, odmietne ti pomôcť on.

Každopádne vieme, ako bombu aktivovať - treba použiť nejaké funkčné raketové silo. Drolph aj Niky poznajú iba jediné - to, ktoré sa nachádza v Atharanite. 

Musíš si teda vybrať, s kým sa vydáš vyriešiť situáciu s bombou.

Musí to byť buďto Elon, Niky, alebo Drolph.

 

Keď vyjdete z budovy, zastaví ťa posol frakcie, ktorej si sa rozhodol pomáhať. Je celý dobitý, hovorí, že dostať sa do Geopolisu je vcelku oriešok.

Vysvetlí ti, že frakcie sa pustili do vojny skôr, ako plánovali. Už sú na ceste k jednému, druhému alebo tretiemu miestu. Musíš ísť teda pomôcť vo vojne frakcii, ktorej si prisľúbil pomôcť. 


Než by som mal každú úlohu rozpisovať zvlášť, zameráme sa na ďalšie dianie, ktoré bude mať spoločné prvky. Preto si poslednú úlohu rozdelíme na dve časti - tú vojnovú, a tú, kde rozhodneme, čo so bombou.

Poďme teda do vojny...