17 - Part 1: Vojna

Vydal si sa pomôcť frakcii, ktorej si prisľúbil tvoju pomocnú ruku. 

 

Tých kombinácii je niekoľko, preto poďme po poriadku začať vecami, ktoré majú totožné pôsobisko:

 

1.Rebirth útočí na Originguard

Táto situácia nastala, keď chceš oslobodiť Nikyho alebo Elona (čiže spolupracuješ s Rebirthom, alebo Solidare).

Noc pred útokom sa ešte môžeš porozprávať so všetkými dôležitými postavami, ktoré sú na tvojej strane.

Útok nastáva na svitanie. S prvými lúčmi slnka sa ťažké stroje ako katapulty a trebuchety približujú k Originguardu. Nastáva prvá salva na hradby mesta. Odpoveď prichádza ihneď - ťažké zbrane strieľajú do vojakov Rebirthu. Ak si nepomáhal Angele, Originguard nemá až toľko ťažkej techniky, nakoľko ju vlastnila Angela - a tá skončila spolu s ňou. 


 

Ak pomáhaš Solidare, vtedy sa nezapájaš do útoku, ale tajne cez bočné hradby sa dostaneš do vnútra. Mesto je bombardované, a tak si musíš dávať pozor, aby ťa nezasiahli strely Rebirthu.

Keď bojuješ s Rebirthom, prebojuješ sa Keď sa dostaneš k väzeniu, zistíš, že je stále príliš dobre chránené. Vtedy ale Rebirth prelomí hradby, a nastáva chaos. Vtedy môžeš Nikyho a Elona oslobodiť. Musíte sa dostať z mesta - cestou samozrejme môžeš pomáhať dobývať diť. Musíte sa dostať z mesta.

Originguard ale porazený nie je. Značne oslabený otáča do protiútoku. 

S Nikom, alebo Elonom smeruješ do Atharanitu, v pätách máš armádu Originguardu. Keď sa dostanete do Atharanitu, ste už ostrelovaný Originguardom.

Ak spolupracuješ so Solidare, prezlečete sa za vojakov Originguardu, a spolu s nimi sa tak dostanete do mesta.

 

2. Originguard útočí na Rebirth

Ak si sa rozhodol spolupracovať s Drolphom, prípadne so Sea'Elom, bude Originguard útočiť na Atharanit.

Ak si na strane Originguarud, večer pred útokom sa ešte môžeš porozprávať so všetkými dôležitými postavami, ktoré sú na tvojej strane.

Ak si na strane Rebirthu alebo Solidare, prichádzaš na bojisko akurát v čase, keď začal útok.

Originguard útočí po zotmení. Tmavú noc osvetľujú rakety, výbuchy a strely. Rebirth sa bráni najmä mechanickými zbraňami.


 

Spolu s Drolphom sa musíte buďto zapojiť do útoku na Rebirth, alebo naopak, snažiť sa nepozorovane dostať do Rebirthu, pričom vojaci Originguardu vás budú napádať.

 

No a tu už musíme ísť naozaj na všetky možné kombinácie, ktoré prinášajú rôzne závery a rozuzlenia. Podarí sa elektrinu navrátiť? Kto je za jej zmiznutie zodpovedný? Kto nakoniec vyjde z vojny ako víťaz a kto ako porazený? Sme vo finále. Nastáva masívny spolier záveru hry.

Tak sa usaď, a ideme rad za radom...