Prológ

Príbeh sa začína ešte v roku 2042, keď Nevaerun zažíva technologický pokrok. Tvoja postava je súčasťou vesmírneho programu, ktorý sa vydá na vesmírnu stanicu na obežnú dráhu. Máš na výber z viacero úloh, ktorá má tvoja postava na posádke lodi Lightfinger zohrať:

  • Vedec, ktorý má skúmať vesmírne telesá a javy.
  • Mechanik, ktorý má na starosti fungovanie lode.
  • Vojak, ktorý musí dohliadať na fyzickú pripravenosť posádky.
  • Lekár-mág, ktorý sa stará o zdravie. 
  • Dobrovoľný pokusný králik, ktorý len kvôli finančnej motivácii sa bude podieľať na pokusoch na jeho tele v nehostinných podmienkach vesmíru.
  • Veliteľ, ktorý má na starost morálku posádky a organizáciu.

Pred odletom si s tebou prejde tvoje základné hodnoty a schopnosti mladý vedec  - trpaslík Drolph.

 

Tutorial

Tutorial prebieha na lodi. V simulačných komorách si vyskúšaš boje s rôznymi zbraňami, plíženie, odomykanie, opravu a úpravu zbraní a mágiu.

Temná diera 

Tesne pred príletom na stanicu zaznamenáte na radare neznámu temnú dieru. Drolph sa s vami na diaľku spojí, aby vám vysvetlil, že sa jedná o unikátny jav, ktorý musíte preskúmať. Po pokuse vyslať tam sondu sa temná diera aktivuje - komunikacia s centrálou vypadne

 Diera pritiahne loď do jej útrob. Vypluje ju na tom istom mieste, avšak o 56 rokov neskôr, v roku 2998 (čo my samozrejme netušíme). Po neúspešnom hľadaní stanice a pokusoch kontaktovať základňu sa rozhodnete s raketou pristáť. Pri prechode atmosféry však vypadne v celej rakete elektrina - všetko prestane fungovať, raketa neriadene padá na zem. Rúti sa do skál. Máte poslednú možnosť - manuálne odpáliť pomocné rakety na stranách, čím zmeníte smer. Môžeš raketu odpáliť doľava do mora, alebo doprava na nížinu.

 

Po havarovaní zistíš, že si jediný, ktorý stroskotanie prežil.

Ak si sa rozhodol stroskotať na mori, spustí sa úloha A bolo svetlo!

Ak si sa rozhodol stroskotať na súši, spustí sa úloha In a dark Land. 

Poďme najprv na to more...