Rebirth Quests

Rebirth má vo svojej podstate dve podstatné osoby - Memento, a jeho práva ruka Corinthian. Dôležitú úlohu zohráva aj Zenfyra - údajná vodkyňa teroristickej organizácie mágov, ktorý sa dali na odpor voči Rebirthu a jeho zákazom mágie.
 

Práve Corinthian ti dá za úlohu nájsť ju. Problém je, že čím viac sa na Zenfyru vypytuješ po okolí, tým viac dostávaš protichodné odpovede. Jedni sa zhodli, že odišla na juh na ostrovy, ďalší tvrdia, že zmizla v hore Gilmi, iní tvrdia, že sa schovala do útrob Geopolisu, kde chce oživiť samotného Ismaela. Jediné, v čom sa ľudia zhodnú, je jej opis - vysoká, modrovlasá, tyrkysové oči. A tak krásna, že razom poblázni myseľ každej živej bytosti.
 

Memento ti dáva za úlohu zháňať okrem techniky aj ľudí, ktorý by chceli pomôcť Rebirthu. Čím viac ľudí zoženieš, tým silnejší Rebirth môže byť. Máš ale na výber ovplyvniť, ktorých ľudí do Rebirthu zavoláš - z desiatok možných ľudí máš možnosť vybrať radikalnejších, ktorý chcú pomôcť najme armáde v boji proti Originguardu. Môžeš vyberať ľudí, ktorým Zenfyrina skupina zabila blízkych, a chcú pomôcť v boji proti nej (prevažne veľmi schopní vedci). Máš možnosť zohnať aj ľudí, ktorí by chceli spojiť mágiu a vedu - musíš pre nich ale vytvoriť priestor a sľúbiť im, že Mementa presvedčíš, alebo zosadíš. Presvedčiť týchto ľudí je vôbec najťažšie. Patrí medzi nich napríklad aj Elon.
 

Mementa presvedčiť o potrebe mágie a zváženie postoja nikam nevedie. Jedna vec tu ale zohrá veľmi dôležitú úlohu - k tomu sa ešte dostaneme.

Corinthian ti pomáha v pátraní po Zenfyre. Máš nejaké informácie, kde ju nájsť, ale vždy ti unikne. Raz ju dokonca chytíš, ale ukáže sa, že je to podvodníčka - podstrčená žena, ktorá sa za Zenfyru iba vydáva.

Môžeš sa nenápadne skúsiť pridať aj na stranu Zenfyry, ktorí sa pokúšajú ničiť vojakov Rebirthu. Pozor - ak ale budeš plniť veľa Side questov teroristov, Memento sa to dozvie, a vypíše nakoniec odmenu aj na teba, a možnosť pomáhať Rebirthu sa ti uzavrie.
 

Je tu ešte jedna skupina, ktorá môže ovplyvniť chod udalostí - pamätáš sa na tých mágov v úlohe I am going on an adventure? Tak ak ich aktívne vyhľadáš a oslovíš, dozvieš sa, že sú to uprchlíci z Rebirthu, ktorí ale nesúhlasia s teroristickými útokmi Zenfyri. Máš možnosť teda založiť akýsi odboj, ktorý ale nebude útočiť na vojakov Mementa, ale naopak by ti mali pomôcť v pátraní po Zenfyre. Vtedy máš možnosť niektorých ľudí, ktorých chce naverbovať Memento, presvedčiť, aby sa pridali k tebe.

 

Poďme teraz ale úplne k inej postave - Foxy. S tou sme sa už stretli, a naposledy si jej pomohol s beštiou. Po tomto Side queste, keď sa vydáš do Rebirthu, zastaví ťa pri vstupe Foxy. Má pre teba odpovede na tvoje otázky ohľadom nej, musíš ju ale nasledovať. Zavedie ťa do neďalekej chatrče.
 

Foxy použije esenciu z líšky - a zmení sa na modrovlasú ženu s tyrkysovými očami. Vyzerá, ako Zenfyra. Takže to ťa celú tú dobu viedla za nos, hej? Takže Foxy je len vymyslené meno, a ona je Zenfyra?

Nie tak úplne, odvetí Foxy. To pred tým skutočne bola magická podoba. Jej skutočné meno nie je však Zenfyra, ale Foexiria Salamon. Alebo ako ju volali rodičia: Foxy.


 

Ďalší rozhovor sa bude odvíjať od toho, ako si sa k Foxy správal, ako si pristupoval k problému teroristických mágov, a či si pozabijal alebo nechal žiť Minotaura, Kitsune, či Leviatha. 
 

Foxy ti prezradí pravdu. Tá je komplikovanejšia, ako sa zdá - žiadna Zenfyra totiž neexistuje.

Foxy bola jednou z mágov, ktorí sa dávnejšie postavili Mementovi. Mala byť popravená. Lenže Memento ju uväznil do izolácie. Keď za ňou prišiel, navrhol jej možnosť, ako ušetriť jej život a život jej dvoch sestier. Memento si bol vedomý, že popravou mágov stratí popularitu medzi mnohými obyvateľmi. Potreboval preto dostať ľudí na jeho stranu, aby mal vyššiu dôveru a mal zaručené, že sa ľudia nebudú búriť. Preto prišiel s plánom vytvoriť teroristickú organizáciu, ktorá by útočila na dediny a vojakov. Ľudia by tak znenávideli mágov, čo je pre Mementa výhodné. 
 

Lenže potreboval aj osobu, ktorú by ľudia nenávideli - lebo nenávisť je silná emócia, ktorá ovláda davy. Memento navrhol Foxy, aby sa stala touto legendou - Zenfyrou, nenávidenou a krutou čarodejnicou, ktorej by sa ľudia báli.

Foxy neostávalo nič iné, ako súhlasiť. Memento prepustil niekoľko väzňov, najme rodinných členov popravených mágov. Tí sa totiž dalo ľahko zmanipulovať, aby sa k Zenfyre - čiže k Foxy - pridali.

A tak započala teroristická skupina Zenfyra. Foxy musela plniť plány Mementa, a napádať niektoré osady. Mementovi vojaci potom hrdinsky chytali teroristov. Foxy musela pravidelne informovať Mementa - nemala inú možnosť. Memento držal jej sestry ako rukojemníkov.
Foxy teda čakala, kedy Memento “porazí” teroristov, a jej sestry prepustí. Lenže Mementovi sa táto situácia pozdávala. Ľudia, ktorí majú nepriateľa, sa nebúria voči svojmu vodcovi. Lenže Foxy nemohla zabíjať nevinných ľudí. Preto sa pokúsila zinscenovať svoju smrť, a potom v utajení svoje sestry zachrániť. Lenže nedopadlo to podľa jej predstáv - Memento nepoužíval ako nastrčeného agenta iba ju. Informátori mu prezradili o jej pláne. Preto sa rozhodli ju chytiť. Foxy, zdevastovaná beznádejou, sa aj tak dala na útek. Vďaka mágii zmenila svoju podobu. Keď o niekoľko dní prišla do Atharanitu, zistila, že jej sestry stále žijú. Pochopila, že Memento ich nechce zabiť - stratil by tak jedinú páku na ňu. Foxy teda začala šíriť medzi obyvateľmi chýry, že Zenfyra stále žije, naberá na sile, a že sa chystá pomstiť Mementovi. Memento tak netušil, kde Zenfyra je a čo robí - jediné správy, ktoré získal, boli povery a dezinformácie, ktoré sa o Zenfyre začali rýchlo šíriť.
Foxy, čakajúc na svoju príležitosť, sa rozhodla nájsť pomocou, niekde ďaleko. Od niekoho, o kom vedela, že nebude mať žiadne prepojenie na Mementových ľudí. Preto sa vydala až ďaleko na juh, k foxlingom, kde so svojou podobou nevzbudzovala žiadnu pozornosť. A tu… natrafila na teba.
 

Ak si sa správal k Foxy pekne a ak si ušetril aspoň 2 z 3 vyššie spomínaných beštií, Foxy sa ťa bude snažiť presvedčiť, aby si jej teraz pomohol oslobodiť jej sestry, a zosadil Mementa.
 

Ak si ušetril aspoň 1 beštiu, ale pomáhal si vytvoriť odboj slušných mágov, vieš Foxy tiež presvedčiť o svojich dobrých úmysloch. 
 

Ak si ale beštie neušetril, alebo si pomáhal teroristom až príliš, Foxy teba a tvojich spoločníkov dočasne znehybní - musela ťa sem dostať a mať istotu, že jej v jej pláne oslobodiť sestry nebudeš prekážať. Si príliš schopný, a vieš o nej príliš veľa - preto ťa musela odstaviť. Ubezpečí ťa, že keď sestry zachráni, a dostanú sa dostatočne ďaleko od Rebirthu, kúzlo pominie. V tom prípade zostanete ležať na zemi. Kto vás ale zachráni?
 

Závisí od toho, komu si doteraz pomáhal. Ak si sa spolčil s teroristami, príde tam jeden z nich, v utajení, ktorý ťa sledoval.
 

Ak robíš úlohy pre Solidare, príde ťa vyslobodiť Adavella, resp. iný tajný agent, ak ju máš v skupine. Si totiž pod ich drobnohľadom.
 

Ak si pomáhal odboju, príde jeden z nich.
 

Ak ani jedno z vyššie uvedených, máš smolu. Nastane prestrih o niekoľko hodín neskôr, a kúzlo opadne samé.
 

Poďme si preto prejsť základné scenáre, ktoré môžu nastať:

 

1. Foxy má k tebe kladný vzťah, a spolupracuješ s odbojom.

V tomto prípade máš možnosť ísť jej pomôcť zachrániť sestry. Pred tým ale musíte vymyslieť plán. Prichádzate k odboju mágov, ideálne je prejsť si to s nimi. Najprv budú nesúhlasiť, pretože Foxy obviňujú z vrážd mnohých ich ľudí - Čo je aj pravda. Foxy im oponuje, že nemala na výber. Mágovia tvrdia, že či stálo za to obetovať dvoch ľudí za desiatky mŕtvych nevinných ľudí a detí. Ty môžeš oponovať, že ak by to nebola Foxy, bol by to niekto iný. Foxy sa ale dokázala Mementovi postaviť. Vytvoríte teda plán. Plán odboja je mierne hlučný - odboj zaútočí na sklad zbraní. Vojaci Rebirthu sa tam presunú, a vám ostane priestor ísť do väzenia cez tajné chodby pod mestom zachrániť sestry. Odboj ale vyžaduje zachrániť všetkých, čo bude znamenať poplach. K Mementovi sa potom dostanete iba ťažko, pretože jeho ochranka dostane varovný signál. Vonku už zúri menšia občianska vojna, zatiaľ čo ochranka vyhodnotí, že musí dostať Mementa mimo Atharanitu. Následuje naháňačka z Mementovho sídla, na konci ktorej vám však unikne. Odboj obsadí Atharanit, zbytok vojakov sa dá na ústup. Memento potom bude v tajnom úkryte snovať plán na získanie moci späť. Niekto sa musí stať novým vodcom. Môžeš to byť ty, alebo Foxy. Foxy však bude odboju vadiť (bývalá teroristka? Nečudo). To bude mať dopad aj na záverečné rozuzlenie.

 

2. Foxy má k tebe kladný vzťah, a spolupracuješ so Solidare.

Nastáva tá istá situácia, akurát plán musíš zosnovať s Adavelle. Jej tajný agenti nevyprovokujú vojakov, iba vám pomôžu sa nepozorovane dostať cez chodby k sestrám. Medzitým Adavelle vyčistí cestu do sídla k Mementovi. Ak je mesto zničené, o to jednoduchšie sa dostanete k nemu.

Nastáva stret s Mementom. Aj tu sú dve možnosti, ako sa k tomu postaviť:

Postaviť sa na stranu Foxy, a zbaviť sa Mementa. Musíte poraziť jeho ochranku, až nakoniec Memento leží bezbranne na zemi. Ak máš vysokú úroveň reči, dokážeš presvedčiť Foxy, aby Mementa ušetrila. Aj Adavella bude s tým súhlasiť. Inak máš možnosť nechať Foxy ho zabiť, alebo ho zabiješ ty sám. Memento pôjde do väzenia, keď ho ušetríš. Niekto ale musí zastať jeho post. Foxy nechce ísť na jeho miesto, a keďže Adavella jej rozhodnutie obhajuje tým, že nie je dobré, aby vládla bývalá tvár teroristov, ani ju nepresvedčíš. Adavella ti ale silno odporúča Corinthiana - ten totiž o sprisahaní nevedel, a jeho úmysly boli čisté. Corinthian ti sľúbi, že k mágii bude pristupovať otvorenejšie, ako Memento.

 

Postaviť sa na stranu Mementa. Musíte spolu poraziť Foxy. Memento ťa odmení, Adavella zosmutnie, ale v princípe ti rozumie - Foxy bola podľa nej príliš zaslepená pomstou.

 

3. Foxy má k tebe negatívny vzťah, ale niekto ťa zachráni. 

Keď ťa niekto zachráni, máš možnosť ísť zastaviť Foxy, než spácha nejakú nerozvážnu blbosť. Ak máš dobrú reputáciu Rebirthu, môžeš jednoducho ísť za Mementom. Ak ale nemáš tak nastáva jeden z týchto scenarov: Ak je to odboj, odvedú pozornosť útokom na sklad zbraní. 

Ak sú to teroristi, tí sa rozhodnú jednoducho napochodovať do Atharanitu a robiť masaker. Ak Solidare, tak sa plížením presúvate k Mementovi.

Tak či tak prídete v čas do jeho sídla. Memento ťa vyzve, aby si ho ochránil. Ak máš zlú reputáciu Rebirthu, alebo si s teroristami, Memento na teba zaútočí, a ty nemáš inú možnosť len pomáhať Foxy. Inak sa môžeš postaviť na stranu Mementa, a Foxy poraziť.

Keď ale porazíš Mementa a ten leží na zemi, Foxy sa na chvíľu zastaví. Jej sestry totiž neoslobodila - keď sa dostala do väzenia, všimli si ju, a v tom momente už držali zbraň pri ich hlavách. Foxy sa pokúsila ich ochromiť, ale príliš sa jej minul scarlet, keď musela ochromiť teba. Stráž tak len dostala kŕč, v ktorom zastrelila jej sestry. Nemá už teraz za čo bojovať. Foxy odhodí zbraň. Vykríkne, použije neznámu esenciu. Zdvihne sa okolo nej mlha - a zmizne spolu s Mementom. Nadobro. Tým sa uzavrie jej linka. Na post Mementa má možnosť nastúpiť Corinthian, alebo ty.

 

4. Foxy má k tebe negatívny vzťah, a nikto ťa nezachráni.

Zobudíš sa po niekoľkých hodinách. Konečne sa môžeš hýbať. Ideš sa pozrieť za Mementom, čo sa vlastne stalo.

Keď tam prídeš, nájdeš Corinthiana aj Foxy mŕtvu. Mementova stráž ich dokázala zlikvidovať - Foxy totiž prišla nepripravená. Takisto boli popravené aj jej sestry. Mementova nenávisť voči mágii zvrástla. Vyhodí ťa von, musí si to prejsť hlavou. 

 

Tak. Bez ohľadu na okolnosti, môžeš sa pokúsiť Mementa konfrontovať s novými informáciami - prehovoriť mu do duše. Manipulovanie nič netušiacich Rebirthčanov totiž nie je zrovna najmorálnejšie. Presvedčiť ho ale nedokážeš - Memento si svoj postoj dokáže obhájiť, aj keď značne pomýlenou pravdou, ktorú on vidí.

 

Poďme to trocha ešte domotať - ideme totiž do Solidare...