Solidare Quests

 V bývalom chráme rozhoduje o zákonoch demokratickej frakcie Solidare senát v zložení: 3 trpaslíci, 1 človek, 2 orkovia a 1 foxling. Senát je volený obyvateľmi Solidare a okolitých osád. Je volený na pravidelnej báze každých 5 rokov - resp. voľby nastanú vždy 2 dní po zatmení jedného z mesiacov Nevaerunu - to je taký funkčný odrb, aby voľby neboli časovo dané na hracie dni, ale na tvoj postup v príbehu.
 

Solidare by si mal navštíviť až po prvej tretine hlavnej úlohy. Solidare sa tvári ako slušná demokracia, ktorej ide o dobro Nevaerunu. Ich cieľom je diplomaticky vyriešiť konflikt medzi Rebirthom a Originguardom. Preto ti dá za úlohu plniť úlohy pre obe frakcie, a každú významnejšiu udalosť, ktorá počas ich questov nastane, nahlasovať priamo senátu, alebo sprostredkovane cez agentov - najmä Adavellu.
 

Takéto udalosti sú napríklad pokus o zosadenie Sea'Ela alebo Mementa. Tiež ich zaujíma vývoj ohľadom pátrania po elektrine. Drolph síce našiel útočisko v Solidare, avšak sú otvorený obom možnostiam riešenia (cez Nikyho alebo Elona). 
 

Popri tejto hlavnej línii ti senát dáva aj vedľajšie úlohy, pri ktorých musíš získavať podporu pre jej členov v niektorých osadách Solidare. Zo začiatku je to napríklad získanie podpory starostov, vyriešenie nejakého problému. Postupne ale zisťuješ, že niektoré osady majú problémy s tým, že by chceli presadiť svojich starostov do senátu, ale majú pocit, že terajší senát im v tom bráni. Postupne dostávaš čoraz viac morálne otáznejšie úlohy - tam odhaliť korupciu starostu, tam chytiť a zatvoriť rebelujúcich aktivistov, vyhľadať špinu na vplyvné osoby. Časom zisťuješ, že senát niektoré problémy nerieši, ale populisticky len dáva sľuby, a problémy prekrýva vymyslenými škandálmi. 

 

Solidare má tiež informácie na niektorých vplyvných ľudí okolo Sea'Ela. Keď sa snažíš získať podporu pre Angelu alebo Rebelu, Solidare ti poskytne pikantné info na týchto vplyvných ľudí, aby sa dali vydierať. Tieto informácie nie sú vymyslené. Je však otázne, či chceš takýmto spôsobom získať ich podporu.

 

Solidare pri Rebirthe presadzuje vládu Corinthiana. Je to podľa nich progresívna osoba, ktorej ide o spravodlivosť. Čo je aj pravda.

 

Ak sa ti nepáči, ako sa senát snaží získať podporu a ťahať za nitky, môžeš skúsiť presvedčiť Adavellu. Tá sa počas rôznych úloh nechá presvedčiť, že senát sa skutočne chová amorálne, a malo by sa niečo zmeniť. Preto cez ňu môžeš zbierať informácie, ktoré by ste pred voľbami, ktoré budú čoskoro, pre obyvateľov Solidare zverejnili a tým skúsili presadiť spravodlivejších kandidátov do senátu. Adavella ti ale poradí, aby si nebojoval proti senátu - rýchlo by prišli na to, o čo ti ide, a mohli by sa otočiť proti tebe.


 

Máš možnosť nájsť "slabé" články senátu, ktoré by si presvedčil o morálnejšom konaní (aspoň z tvojho pohľadu). Je to však obtiažne, musíš mať vysokú výrečnosť, a musíš sa nenápadne dostať k dokumentom senátu, ktoré sú prísne strážené. Vieš sa ale takto dostať k orkovi Thrubanovi, trpaslíkovi Beublawovi, a foxlingovi Clayovi. Dozvieš sa o nich, že nesúhlasia so zabetónovaním súčasného senátu, a že to nie je ten štýl vládnutia, ktorý si predstavovali. Sú ale v menšine. Nesúhlasia s plánom Adavelle, aby ste tajne zbierali informácie a pred voľbami konfrontovali verejnosť. Boli by radšej, keby si kandidoval do senátu aj ty, a pomohol im prehlasovať ostatných. Budú za to, aby si viedol čistú kampaň. Ako neobyvateľ Solidare potrebuješ ale o 25% viac hlasov, ako obyvatelia - toto pravidlo sa prijalo ešte na začiatku vzniku Solidare. Môžeš teda s tým súhlasiť, ale o to viac sa musíš snažiť presviedčať starostov a vplyvné osoby, aby ťa dokázali zvoliť. Alebo sa držať plánu Adavelly, ktorá na miesto teba chce dosadiť bieleho koňa, obyvateľa, ktorý by plnil tvoje príkazy. S tým nebudú traja menovaný súhlasiť - ale vo výsledku nemajú na výber.

 

Voľby, a teda aj osud Solidare, nastane až po hlavnej pribehovej línii konfliktu Rebirthu a Originguardu, v podstate na konci hry.

Vráťme sa späť k hlavnej úlohe, a poďme nájsť tú atómovú bombu...