Side quest The Big Blue

Odbočili sme, aby sme vyriešili postavu Maillou.

 

Aj keď som to písal v inom poradí, tak úloha s Foxy, ktorá je kľúčová pre to  kto bude vládnuť Rebirthu, sa spustí až po ukončení tejto úlohy. Maillou sa chce pomstiť Mementovi, a bolo by nelogické, keby sa ide mstit niekomu, kto môže byť už mŕtvy.

 

Ak si zabil Eleandramona:

Maillou okamžite zaútočí na Atharanit. Kým sa tam dostaneš, mesto bude značne poškodené, niektoré nepodsatné postavy už mŕtve. Keď prídeš do mesta, a priznáš sa Mementovi, že vieš, kto bol modrý drak, moc ti to na popularite nepridá. Vždy je riešenie to proste neriešiť - Maillouvova pomsta je možno to, čo bolo treba.

Ak chceš situáciu ale riešiť, musíš Maillouva nejako zastaviť, aby sa nevrátil a nedokonal svoje ničenie. Poradca Mementa vie o jednej možnosti, ako Mailloua poraziť - takého silného draka dokáže zastaviť len iný drak, silnejší.

Je len jeden drak, ktorý by to mohol dokázať - Mizang.

 

Ak si nezabil Eleandramona:

Môžeš Maillou a Eleandramon pomôcť ničiť mesto Atharanit. Staneš sa haneným, a uzavrie sa ti možnosť pomáhať Rebirthu. Memento a dôležité postavy prežijú, ale mesto bude značne devastované a mnohé vedľajšie postavy mŕtve.

Maillou a Eleandramon sa ti ani nepoďakujú - ničenie ich neteší, a už vôbec nie vtedy, keď hlavný vinník utiekol, a odniesli si to najmä nevinný. Maillou s Eleandramonom odletia, a táto linka sa uzatovrí.

Máš možnosť sa im postaviť, ale tento súboj je dopredu prehratý. Dopadne to o trocha lepšie - zomrú len niektoré anonymné postavy, a zničí sa len malá časť mesta. Akurát na teba bude mať Maillou aj Eleandramon ťakžé srdce. Ale zachrániš si reputáciu Rebirthu.
 

Je tu aj tretia možnosť

Máš tých pár dní na prípravu, ktoré ti Maillou dal. Poradca Mementa ti povie o Mizangovi.

 

 

Ako ale presvedčíš Mizanga, aby ti pomohol? Proti inému drakovi? To už musíš vymyslieť sám. Ak máš vysokú inteligenciu, napadne ťa zo stola zobrať jeden medailón, ktorý sa tam povaľuje.

 

Mizang:

Tento prastarý obrovský červený drak sa nachádza na štadióne v Geopolise. Štadión je chránený rôznymi šelmami, ktoré Mizanga prirodzene ochraňujú.

Keď sa ti podarí vniknúť na hraciu plochu, čaká ťa pohľad na draka, najväčšieho, akého si kedy videl. Drak spokojne leží na veľkej ploche štadióna - zaberá celý priestor. Keď si ťa všimne, postaví sa. Jeho krídla sa vztičujú nad štadiónom, keď ich rozpestrie, ani celá šírka štadióna mu nestačí.

Mizang hovorí pomaly, ale rozvážne. Pýta sa ťa, čo tam robíš. Ak si sa náhodou na štadión dostal pred tým, Mizang na teba nebude hovoriť, iba ťa jedným plamenným dychom zabije.
 

Povieš mu o tvojej situácii. Ak Mizangovi navrhneš, aby ti pomohol Mailloua a Eleandramona zabiť, Mizang nebude súhlasiť. Prečo by zabíjal iného draka?

Ak si zabil Eleandramona, Mizang na to poukáže - nebude predsa pomáhať lovcovi drakov.
 

Ak máš dostatočne vysokú charizmu a mágiu, môžeš Mizanga skúsiť vystrašiť a vydierať. Ukážeš mu medailón a povieš mu, že ti Maillou prezradil kúzlo, ktorým spravíš z draka neškodnú malú bytosť. Mizang ťa vysmeje - existuje síce také kúzlo, to je pravda, ale kým by si ho dokázal vyriecť, tak ťa usmaží zaživa. Povieš mu, že si použil ochranné kúzlo, ktoré aktivuje medailón hneď, ako na teba niekto zaútočí - a jeho podobu to uschová do medailónu. Mizang ti neverí - také kúzlo neexistuje. “Si si tým naozaj istý? Myslíš si, že mágia zeme z dendrofonických alabustier nedokázala toto kúzlo vytvoriť?” Hovoríš síce kraviny, ale to Mizang nevie. Musíš mať ale naozaj vysokú úroveň charizmy a mágie zeme - tú najvyššiu. Uverí ti, a sľúbi, že ti pomôže Mailloua poraziť.

Ak si nezabil Eleandramona, môžeš Mizanga šidiť tak či tak, ale je tu aj iná, diplomatickejšia cesta. Vysvetlíš mu, že Maillou sa chce mstiť, ale jeho pomsta je len nenávisť voči niekomu, kto za vyhnanstvo drakov nemôže. Hovorí z neho hnev. Mizang s tým súhlasí, ale stále nevie, prečo by ti mal pomáhať. Ak si počas doterajšej hry zabíjal dôležité príšery čo najmenej, dokážeš Mizanga presvedčiť o tvojom čestnom úmysle riešiť situáciu diplomaticky. Mizang ti teda prisľúbi pomoc.
 

  • Ak ani jedna z možností nie je u teba možná, Mizang ti jednoducho nepomôže.
  • Ak máš veľmi vysokú reputáciu Rebirthu, a nepresvedčil si Mizanga, Memento ti poskytne 4 vojakov na výpomoc.

 

Zabránenie Maillouvi v útoku:

Ak si nepresvedčil Mizanga, aby ti pomohol, si na to sám. Musíš nájsť Maillou, ktorý sa ukrýva neďaleko horí Gilmi, južne, na hranici pustatiny, v ruinách trpasličieho mesta. Boj s Maillou je extrémne ťažký - má niekoľko úrovní, keďže Maillou využíva ochranu medailónu. Je to jeden z najťažších súbojov v hre. Nemáš možnosť presvedčiť Maillou, aby sa vykašľal na pomstu - bude bojovať až do konca. Na konci získaš medailón, ktorý ťa raz za deň dokáže oživiť, ak umrieš.

Ak si presvedčil Mizanga, priletí ti na pomoc. Tu už boj dostáva iné grády - Mizang a Maillou bojujú, zatiaľ čo tvojou úlohou je skôr pomáhať a schovávať sa. 

Keď Mizang konečne dostane Maillou na lopatky, vysvetlí mu, že draci sa nemôžu mstiť ako ľudia. Nemali by sa znižovať na tieto nízke pudy, mali by vedieť ovládať emócie. Maillou to nechce prijať, ale spoločne ho dokážete presvedčiť, aby sa na to vykašlal. 
 

Maillou si teda nakoniec nechá dohovoriť.
 

Dohodne sa s Mizangom, že nastal čas presunúť sa niekam, kde nájde pokoj. Maillou sa ti poďakuje za všetko, čo si pre neho spravil (ak si sa správal k nemu pekne). Odletí, a ty ho už nikdy neuvidíš.
 

Mizang sa ti poďakuje, ak si ho nevydieral. Povie ti, že na štadióne v útrobách nájdeš jeden poklad, ktorý by ta mohol zaujímať. Dokonca ťa tam môže zobrať.
 

V kancelárii bývalého majiteľa klubu sa nachádza vystavený unikátny meč.

 

Vráťme sa teda k hlavnej úlohe...