Side quest - What does the Foxy say?

Dostávaš sa k prastarým runiám pôvodného elfského mesta s chrámom. Foxy ťa už čaká, sedí na jednej z ruín.Foxy ti nechce skoro nič prezradiť. Máš jej ale veriť. Foxy ti len povie, že potrebuje chytiť jedno zviera. Je údajne dosť plaché.

Zviera sa nachádza v útrobách veľkého elfského chrámu. Na jeho odchytenie bude treba veľmi prefíkaný plán.
 

Foxy potrebuje zo zvieraťa magickou schopnosťou vysať kúzlo, ktoré ich obe zväzuje - aj ju, aj zviera. Lenže zviera vie zmiznúť - a tým zmiznúť myslí doslova. Zneviditelniť sa, hneď ako ucíti strach.
 

Musíš zviera nalákať do hlavnej miestnosti, kde bude Foxy schovaná. K dispozícii máš 4 sošky mačky. Potom máš k dispozícii 2 sošky hada. Soškám Foxy vdýchne dočasný umelý život.
 

Zviera by sa malo nachádzať na konci chrámu. Chrám je menšie bludisko z rôzne prepojených miestností. Na niektorých sa dajú zatvárať dvere. Sošky mačky slúžia ako lákadlo, sošky hada zase zabraňujú zvieraťu v pokračovaní. Zviera počuješ, ale nemôžeš ho uvidieť, resp. sa mu ukázať - vtedy vždy zmizne, a ty musíš ísť od začiatku. Kombináciou pokladania sošiek a otvorenia/zatvorenia dverí musíš logicky prísť na systém, ktorým nalákaš zviera priamo k Foxy.
 

Keď sa ti to podarí, Foxy ochromí zviera magickou bariérou. Uvidíš, že je to veľká hrozivá líška. Ak si pred tým začal úlohu Fox catcher (čo si asi začal, lebo je to Side quest, ktorý dostaneš v Solidare), tak tu spoznávať tú líšku, ktorá napadá dedinčanov - beštiu s názvom Kitsune, ktorá má 9 chvostov.


Keď to povieš Foxy, tá zahromží, nech ju nezabiješ. Môžeš jej oponovať, že táto Kitsune zabíjala bezbranných roľníkov v okolitých dedinách, a že to musíš zastaviť (tiež je za ňu veľká peňažná hodnota). Foxy ti chce oponovať, ale má čo robiť z bariérou. Povie ti nech vydržíš, nech ju nezabíjaš. V tomto momente už môžeš líšku zabiť, alebo počkať. Keď počkáš, Foxy nazbiera nejakú energiu do svojho medailónu. Kitsune teraz bezbranno leží na podlahe. Foxy ti vysvetlí, že tá líška je pre ňu dôležitá. Pripúšťa, že zabíja roľníkov, ale iba toľko, aby mala potravu. Ľudia začali vyhnávať zvieratá z Nevaerunu, kinožiť ich. Mnohé zvery už vyhynuli. Teraz je ľudstvo menej silné, tak líška jednoducho loví. Ale jej lov je spravodlivý. Keď napriek tomu Kitsune zabiješ, Foxy sa na teba nahnevá. Povie ti, že táto smrť je zbytočná, a bude ťa to ešte mrzieť. Kitsune zabiješ tak, že jej usekneš/odstrelíš všetkých 9 chvostov.
 

Ak líšku ušetríš, Foxy sa ti poďakuje. Môžeš ju neskôr dokonca zviesť (znova).

Tak či tak ti Foxy nič o tomto rituály nepovie, ani čo je medailón, ani ako sú s Kitsune prepojené. Ale povie ti, že teraz mieri do Atharanitu - tam ju nájdeš.

 

My ale poďme za Nikom alebo Eleonom  a/alebo Drolphom...